سفارش نقاشی ساختمان

انتخاب رنگ برای نقاشی منزل

نکاتی برای انتخاب رنگ مناسب

رنگ‌ آمیزی نه تنها بر زیبایی و تمیزی محیط اثر دارد که می‌توان با انتخاب درست یک رنگ محیطی آرام متناسب با روحیه خود ایجاد کنید. و این بستگی به انتخاب درست رنگ دارد. اختلاف سلیقه در انتخاب رنگ برای نقاشی منزل بین اعضای خانواده امری طبیعی است و رسیدن به یک سلیقه واحد، مستلزم گذر زمان است. عدم توافق بین اعضای خانواده می‌تواند هزینه اضافه ای را بر خانواده تحمیل‌کند زیرا ممکن است چندین رنگ اجرا شود و باز آنچه آنها می خواهند نشود و اینگونه نقاش را نیز دچار سردرگمی کرده و باعث اتلاف وقت او نیز شود.

پیش آمده است که رنگی، توسط مشتری انتخاب می‌شود ولی بعد از اجرا متوجه می شود این رنگ با محیط متناسب نیست و مجبور می‌ شود رنگ را تعویض کند. اما این ایراد و اشکال در کار نقاش و نوع رنگ آمیزی نیست و فقط یک انتخاب رنگ در فضای نامناسب است که حس خوشایندی را القا نمی‌کند.

 

مشورت با اهل فن

مشورت با اهل فن

بهترین راه برای انتخاب رنگ منزل و محیط کار کمک گرفتن از نقاش ساختمان یا دکوراسیون کار حرفه ای و معمار است که از خاصیت رنگ‌ها و تاثیر روانی آن آگاهی دارد و می‌تواند با ترکیب رنگ‌ها محیطی دلنشین و زیبا به وجود بیاورد البته مشورت با روانشناسان و مطالعه مقالات در این رابطه هم کمک شایانی در این زمینه می‌کند.

مشورت با اهل فن، آن‌چیزی ست که به شما کمک می‌کند در هزینه و وقت خود صرفه‌جویی کنید و آنچه دلخواه خودتان است را نیز در نتیجه دریافت کنید. انتخاب از ژورنال های معماری و همینطور رنگ سال هم گزینه خوبی است برای داشتن منزلی زیباست.

 

اجرای رنگ روی قسمت کوچکی از دیوار

بعد از انتخاب رنگ بهترین راهکار اجرای اندازه کوچکی از رنگ در دیوار و تایید آن بعد از خشک شدن رنگ است که می توان در این صورت با درصدهای مختلف رنگ به رنگ های مشابه هم رسید.

 

انتخاب رنگ مناسب

تصمیم گیری جسورانه

واقعیت آن است که ما دیگر از رنگ های سفید و کرم خانه ها و رنگ های تکراری ساختمان ها خسته شدیم، شادی در آن نیست و همش تکراری شده است، باید رنگ نمای ساختمان ها عوض بشوند. ما باید از کپی کردن، از مثل دیگران فکر کردن دست برداریم. روزی بنشینیم و فکر کنیم، انتخاب کنیم و نترسیم، جسارت اجرای رنگی که دوست داریم را داشته باشیم.

 

الهام رنگ از طبیعت

الهام از طبیعت

وقتی در طبیعت نگاه می کنیم، طبیعت به ما می گوید که آزاد باشیم و از داشتن رنگ های با تنالیته زیبا لذت ببریم و هم جسم و هم روح را زیباتر کنیم. ما چرا به طبیعت بر نمی گردیم، انتخاب رنگ سبز ، یعنی هارمونی با طبیعت. از نظم و بی نظمی ، از قرینه ، واسازی و دِکُنستروکسیُن، از پتینه و نقاشی های دیواری زیبا بهره بگیریم. از ترکیب رنگ با هنرهای جذاب دیگر مثل نورپردازی، شیشه و آینه، چوب به زیبایی ایده آل برسیم. از رنگ های ایرانی معروف در جهان که در معماری و طراحی داخلی مثل آبی پارسی (Persian blue)، رنگ قرمز ایرانی ( قرمز پارسی ) ( Persian red) ، رنگ سبز ایرانی(Persian green) ، رنگ صورتی ایرانی (Persian Pink) ، رنگ رز ایرانی (Persian Rose) ، نارنجی ایرانی (Persian Orange) می توان استفاده برد.

 

سخن پایانی

سخن آخر اینکه از روی دست دیگران دیدن، نظر همسایگان و دوستان را جویا شدن و … را کنار بگذارید و از وابستگی آزاد و رها شده و ببینید خودتان چه رنگی می خواهید و بیایید روزی برای خودمان باشیم و زندگی مان را زیبا کنیم.

 

تهیه و تنظیم: xhousepainting.com

بررسی کوتاه
تاریخ نگارش
خلاصه بررسی
من رنگ بر نقش جهان می‌زنم تو را.
امتیاز
۴1star1star1star1stargray