سفارش نقاشی ساختمان
خرداد ۵, ۱۳۹۷

مولتی کالر

رنگ مولتی کالر

گاتالوگ مولتی کالر

مولتی کالر رنگی است که پس از اجرا چندین رنگ به صورت مجزا در آن دیده می‌شود. در واقع یک رنگ زمینه بوده و چند رنگ دیگر به صورت رگه‌های مختلف است. این رنگ در طرح‌ها و رنگ‌های مختلف موجود است.

 

کاربردهای رنگ مولتی کالر

رنگ‌های مولتی کالر دکوراتیو بوده و یک لایه نازک بر روی سطوح ایجاد می‌نماید و بر روی سطوح گچ، سیمان، بتن، آهن، آلومینیوم، چوب، رنگ، سنگ، شیشه،

کاشی، پلاستیک، کنیتکس و … قابل اجراست. قابلیت پوشش دهی و چسبندگی فوق‌العاده رنگ‌های مولتی کالر این امکان را فراهم می‌کند تا در مکان‌های

مختلف از قبیل منازل مسکونی، لوازم موجود در منزل (کابینت، تخت خواب، میز، سطوح دکوراتیو و …)، مکان‌های پر تردد نظیر پاگردهای ورودی، پلکان‌ها،

پارکینگ‌ها، مکان‌های عمومی مثل بیمارستان‌ها، دانشگاه‌ها و مدارس و … استفاده شود.

 

مزایای مولتی کالر

مقاومت بالا در برابر جذب ذرات معلق در هوا (آنتی‌استاتیک) که در نتیجه هزینه‌های تمیزکاری و نگهداری را تقلیل داده و کاملاً بهداشتی می‌باشد.

– مولتی کالر قابلیت شستشوی ۱۰۰% را ندارد ولی در مقابل آب مقاوم است.

– به علت مواد تشکیل‌دهنده این رنگ، زمینه مناسب جهت رشد باکتری‌ها، میکروب‌ها ، قارچ‌ها، کپک‌ها، جلبک و خزه فراهم نمی‌باشد.

– در صورت آسیب دیدگی به سادگی با حداقل مواد به بهترین وجه ممکن قابل ترمیم است.

– عدم نیاز به حلال: از آنجایی که رنگهای مولتی کالر بر خلاف رنگهای موجود در بازار جهت اجرا نیاز به هیچگونه حلالی ندارد، لذا در حین اجرا بوی نامطبوع نمی‌دهد و به همین دلیل در مکان‌هایی که امکان تخلیه کامل و طولانی مدت آنها وجود ندارد، نظیر منازل مسکونی، مراکز درمانی، مراکز آموزشی، هتل‌ها و … به راحتی قابل اجرا می‌باشد. البته در صورتی که برای زیر کار از رنگ روغنی استفاده شود دارای بو است.

– عدم پوسته‌شدن، رنگ پریدگی و زرد شدن: رنگهای مولتی کالر با ایجاد سطحی با دوام استثنائی در مقابل رنگ پریدگی، پوسته شدن، زرد شدن، ترک، خراشیدگی و از بین رفتن لایه رنگ روی سطح، بسیار مقاوم بوده و همچنین تا حدودی قابل شستشو می‌باشد.

– فوق‌العاده تزئینی: طرح‌های متنوع در رنگ‌های مختلف، بافت ویژه رنگ، مات یا کم جلا بودن رنگ زمینه (مشکلاتی از قبیل موج و خرابی سطح زیر کار را در خود محو می‌کند) به دلیل قطر کم رنگ قابل اجرا بر روی گچبری‌ها یا سطوحی که بر روی آنها کار هنری انجام شده است، می‌باشد.

– ضخامت کم: بافت زمینه به همراه دانه‌های رنگی بر روی فیلم کمتر از یک میلی‌متر

 

– قابلیت ترمیم: در هر ابعاد مانند سطح اولیه و هماهنگ با سطوح مجاور

– به سطح زیرین قابلیت تنفس می‌دهد: به خاطر پوشش لایه بر لایه به سطح زیرین کمک می‌کند تا ذرات میکروسکوپی بخار آب سطح کار از آن خارج شده و باعث پوسته شدن و زرد شدن و یا شوره زدن رنگ نگردد. البته به شرط آنکه آستر زیر آن رنگ روغنی نباشد.

– قابل اجرا بر روی تمام سطوح: بر روی تمام سطوح به سادگی قابل اجرا می باشد (گچ، سیمان، بتون، آهن، چوب، رنگ پلاستیک، رنگ روغن، کنیتکس و…)

– سرعت بالا در اجرا: به علت وجود تکنولوژی بالا در ساخت دستگاه های اجرایی این رنگ، سرعت قابل توجهی در اجرای رنگ بر روی سطوح به وجود آمده است

که تا روزی ۱۵۰ متر مربع بر روی سطوح آماده قابل اجرا می‌باشد و امکان پوشش‌دهی بر روی سطوحی که دور از دسترس می‌باشد ایجاد شده است مثل:

لوله‌ها و رادیاتورها و …

– چسبندگی بالا: قدرت چسبندگی بسیار بالایی بر روی سطح زیر کار دارد.

آشنایی با رنگ های روغنی

 

معایب مولتی کالر

– اجرای آن نیاز به دستگاه دارد و با قلم مو و غلطک قابل اجرا نیست

– به خاطر ناهمواری سطح رنگ مولتی کالر اگر بخواهیم بعداً رنگ‌های پلاستیک یا روغنی را اجرا کنیم هزینه زیرسازی آن بسیار زیاد خواهد بود.

– فضا را کمی کوچکتر نشان می‌دهد.

– نیاز به زیرسازی روغنی یا پلاستیک و یا آکریلیک دارد.

 

از بین بردن رنگ مولتی کالر

 

برای از بین بردن رنگ مولتی کالر که دارای دون های که با سمباده دستی از بین نمی رود با دستگاه لرزون

که بیشتر نقاشان کار کردن با این دستگاه را نمی توانند ما با از بین بردن رنگ مولتی کالر که از قبل رنگ آمیزی

شده بود و مشتری می خواهد رنگ دیگری انتخاب کند مثلا رنگ روغنی که باید حتما سطح دیوار صاف و صیقلی

باشد از این دستگاه استفاده می کنیم.