سفارش نقاشی ساختمان

نقاشی ساختمان با رنگ روغنی

نقاشی ساختمان با رنگ روغنی

رنگ روغنی یکی از رنگ های نام آشنا و قدیمی است که تقریبا همه افراد با آن آشنا هستند. این رنگ در گذشته کاربرد زیادی در نقاشی ساختمان داشته و بسیار پر طرفدار نیز بوده است. هر چند از زمانی که رنگ های جدید و با کیفیتی مثل مولتی کار، آکریلیک، بلکا و غیره به صنعت نقاشی ساختمان راه پیدا کردند، کاربرد رنگ روغنی کمتر شده اما همچنان بطور کلی کنار گذاشته نشده و هنوز هم مورد توجه قرار دارد. در این مطلب قصد داریم به مزایا، معایب و کاربردهای رنگ روغنی بپردازیم.

نقاشی ساختمان با رنگ روغنی

مزایا و معایب رنگ روغن

برای اینکه بدانید رنگ روغن مناسب چه فضاهایی از منزل تان است لازم است در ابتدا با مزایا و معایب آن آشنا شوید تا بتوانید تصمیم درستی بگیرید.

 1. بارزترین ویژگی رنگ روغن ضد آب بودن و قابل شستشو بودن آن است که تقریبا اکثر افراد این ویژگی را می شناسند.
 2. قابلیت شستشو و ضد آب بودن باعث شده این رنگ سال های سال مورد توجه قرار گیرد و همچنان صلابت خود را حفظ کند. خوب است بدانید تا کنون هیچ رنگی نتوانسته جایگزین کاملی برای رنگ روغن باشد و بتواند این رنگ کهن را بطور کلی از نقاشی ساختمان حذف کند. همانطور که گفتیم این رنگ قابلیت شستشوی صددرصد را دارد و به راحتی می توان آن را با انواع شوینده ها تمیز کرد بدون اینکه آسیبی ببیند و کیفیت خود را از دست بدهد.
 3. عایق بودن نیز یکی دیگر مزایای این رنگ است که مانند یک لایه عایق مناسب برای جلوگیری از نفوذ آب عمل می کند.
 4. پوشش دهی بالایی دارد که سرعت اجرای کار را بیشتر می کند.
 5. به لحاظ اقتصادی نسبت به بعضی رنگ ها مقرون به صرفه تر می باشد. این ویژگی ها به قدری قانع کننده است که تنها رنگی که بعنوان بهترین گزینه برای رنگ آمیزی درب و پنجره ها و چهار چوب ها پیشنهاد می شود همین رنگ است.
 6. رنگ روغن هنگاهی که برای پوشش درب و پنجره ها استفاده می شود مانند یک عایق عمل می کند و از خوردگی و پوسیدگی فلزات جلوگیری می کند.
 7. این رنگ بواسطه ویژگی هایی که نام بردیم دارای طول عمر بالایی می باشد و به راحتی آسیب نمی بیند.

بنابراین پوشش دهی بالا، قابلیت شستشو صددرصد و عایق بودن و ماندگاری بالا از بارزترین مزایای رنگ روغنی است که باعث شده همچنان جایگاه خود را حفظ کند و میدان را برای رقبای خود خالی نکند.

 

معایب رنگ روغن

 1. رنگ روغن هنگام رنگ آمیزی بوی نامطبوعی دارد.
 2. نسبت به رنگ هایی که بر پایه آب هستند زمان بیشتری برای اجرا می طلبد.
 3. برای محیط زیست مضر است.
نقاشی ساختمان با رنگ روغنی

نقاشی ساختمان با رنگ روغنی

انواع رنگ روغنی ساختمان

رنگ روغن در سه نوع براق، نیمه براق و مات در بازار موجود است که هر کدام از این ها کاربرد های مخصوصی دارند و متناسب با فضای مورد نظر انتخاب می شوند.

 1. رنگ روغن براق

این رنگ براقیت و شفافیت بالایی دارد و پوشش دهی آن نیز بیشتر از دو نوع دیگر این رنگ است. از رنگ روغن براق معمولا برای فلزات استفاده می شود. شفافیت و پوشش دهی بالا و قابلیت شستشوی صد در صد از مزیت های این نوع رنگ محسوب می شود. این رنگ معایبی هم دارد از قبیل اینکه به دلیل براقیت بالایی که دارد تمام عیوب و ناهمواری های دیوار را به وضوح نمایان می کند و باعث می شود زیبایی کار از بین برود. بنابراین نقاشان ساختمان به هیچ عنوان رنگ روغنی براق را گزینه مناسبی برای رنگ آمیزی دیوارها نمی دانند.

 1. رنگ روغنی نیمه براق

این رنگ از ترکیب رنگ روغنی مات و رنگ روغنی براق بدست می آید و به دلیل متعادل بودن بیشترین استفاده را در نقاشی ساختمانی دارد. رنگ روغنی نیمه براق نیز قابل شستشو می باشد و چون از ترکیب رنگ روغنی مات و براق تهیه می شود می توان مات بودن یا براق بوده آن را به دلخواه تغییر داد.

 1. رنگ روغنی مات

این رنگ یکی از انواع رنگ روغنی است که نقاشان ساختمان معمولا آن را به تنهایی استفاده نمی کنند چرا که پوشش دهی کمی دارد و به سختی اجرا می شود. بنابراین اغلب نقاشان ساختمانی مقداری رنگ روغنی براق به آن اضافه می کنند تا علاوه بر پوشش دهی بهتر درصد قابل شستشو بودن آن نیز افزایش پیدا کند. استفاده از رنگ روغنی مات بیشتر برای مکان هایی توصیه می شود که دیوار ها و سقف دارای ایرادات و موج های زیادی باشند. از مزایای این رنگ می توان به ارزان بودن آن نسبت به رنگ روغن براق اشاره کرد.

استادکاران ما در نقاشی ساختمان دنیای رنگ پیشنهاد می کنند از رنگ روغن مات برای فضاهایی مثل اتاق خواب و سقف و مکان های کم تردد و دور از آلودگی استفاده کنید چون قابلیت شستشوی بالایی ندارد و اثر لک بر روی آن باقی می ماند. با این حال هم با قیمت کم از فضای زیبا بهره مند خواهید بود و هم آنکه محیطی تمیز و دلخواه خواهید داشت.

نقاشی ساختمان با رنگ روغنی

کاربرد رنگ روغنی در مکان های مختلف

هر یک از انواع رنگ روغنی براق، نیمه براق و مات کاربرد های متفاوتی دارند و برای مکان های مختلفی استفاده می شوند. بنابراین ابتدا باید بدانید رنگ روغنی بیشتر مناسب چه فضا هایی از منزل تان است تا بتوانید انتخاب بهتری داشته باشید. رنگ روغن بیشتر برای پوشش دیوار ها استفاده می شود چون دیوار ها خیلی زودتر از سقف کثیف می شوند و نیاز به شستشو دارند. سقف اتاق ها را معمولا با رنگ پلاستیک رنگ آمیزی می کنند چرا که رنگ روغن باعث انعکاس نور می شود که موجب آزار و دلزدگی می شود. آشپزخانه یکی از مکان هایی است که دیوار ها و سقف را می توان با رنگ روغن رنگ آمیزی کرد. آشپزخانه فضایی است که به دلیل نفوذ چربی ها و آلودگی خیلی زود کثیف می شود و دیوار ها و سقف زود به زود نیاز به نظافت دارند. رنگ روغنی با قابلیت شستشوی بالایی که دارد این امکان را به شما می دهد که آلودگی و چربی ها را با خیالی راحت تمیز کنید و همیشه آشپزخانه ای تمیز داشته باشید.

رنگ آمیزی دیواری با رنگ روغنی

یکی از مهم ترین کاربرد های رنگ روغنی در دکوراسیون منازل رنگ آمیزی دیوار ها است. اگر از دیوار های گچی منزل تان خسته شده اید با رنگ آمیزی دیوارها می توانید ظاهری جدید و متفاوت به منزل تان ببخشید. همچنین رنگ روغن بهترین انتخاب برای مکان های پرتردد مثل نشیمن، پذیرایی، اتاق کودک و راه پله ها است. این مکان ها معمولا خیلی زود کثیف می شوند بنابراین استفاده از رنگ روغن می تواند یک انتخاب هوشمندانه و به جا محسوب شود زیرا علاوه بر درخشش و زیبایی که ایجاد می کند به راحتی تمیز می شود و جای نگرانی باقی نمی گذارد. همانطور که گفته شد رنگ روغن براق بهترین گزینه برای رنگ آمیزی درب و پنجره ها و چهارچوب هاست. این کار باعث می شود درب و پنجره هایی که در معرض نور خورشید و برف و باران هستند آسیب نبینند. کاربرد رنگ روغن روی درب و پنجره های چوبی به این گونه است که یک سد نازک بین رنگ و چوب ایجاد می کند و از آسیب و ساییدگی در طول زمان، جلوگیری می کند.

رنگ آمیزی نرده با رنگ روغنی

بسیاری از افراد ترجیح می دهند برای نقاشی نرده های فلزی از رنگ هایی استفاده کنند که  بر پایه روغن هستند. زیرا نسبت به آب دوام و ماندگاری بالایی دارند. استفاده از رنگ روغن باعث می شود نرده های فلزی در برابر باران و طوفان آسیب نبینند و کیفیت خود را حفظ کنند. نقاشی ساختمان با رنگ روغنی به دلیل مزیت های زیادی که ایجاد می کند جزو رنگ آمیزی های پر کاربرد محسوب می شود. مکان هایی که با رنگ روغنی رنگ آمیزی می شود بعد از پایان کار بسیار شفاف و صیقلی می شوند و جلوه و درخشش خاصی در فضا ایجاد می کنند که سبب زیبایی بیشتر کار می شود.

 

استادکاران ما در نقاشی ساختمان دنیای رنگ نقاشی ساختمان با رنگ روغنی را به عهده می گیرند و بهترین اجرا را با مناسب ترین قیمت ها ارائه می دهند. علاوه بر رنگ روغن اجرای انواع رنگ های دیگر مانند رنگ آکریلیک، رنگ پلاستیک، رنگ مولتی کار، کنیتکس، بلکا و غیره را نیز با ضمانت اجرا انجام می دهند. ما در نقاشی ساختمان دنیای رنگ بهترین و با تجربه ترین اساتید نقاشی ساختمان را استخدام کرده ایم تا رضایت تک تک مشتریان مان را به دست آوریم. برای دریافت مشاوره رایگان می توانید با کارشناسان دنیای رنگ تماس بگیرید.

 

تیم نقاشی ساختمان محمدی آماده بازدید رایگان از منزل شما برای براورد قیمت دقیق و منصفانه نقاشی ساختمان خونه شماست

تماس با نقاشی محمدی

نقاشی ساختمان محمدی

۰۲۱۶۶۱۰۲۷۱۶

۰۹۱۲۵۶۵۹۷۶۸

۰۹۱۲۴۳۳۴۵۲۱