سفارش نقاشی ساختمان
خرداد ۵, ۱۳۹۷

رنگ نما و کنیتکس

رنگ نما و کنیتکس

انواع کنیتکسنقاشی ساختمان

کنینتکس بر سه نوع می باشد:  ۱- کنیتکس روغنی   ۲- کنیتکس پلاستیک    ۳- کنیتکس اکرولیک

کنیتکس روغنی :

این نوع کنیتکس هم برای داخل ساختمان و هم برای بیرون ساختمان مورد استفاده می باشد و مهمترین مزیت آن آب گریز بودن آن می باشد و مهمترین معایب آن علاوه بر گرانی بنزین و بوی نا مطبوع و دیرخشک شدن آن این  است چون با بنزین حل و رقیق می شود تا کاملا خشک نشده باشد با کوچکترین جرقه ای حتی با زدن کلید برق شعله ور شده و در محیط های سر بسته خسارات جبران ناپذیری را به دنبال خواهد داشت.

کنیتکس پلاستیک :

این نوع کنیتکس برای داخل ساختمان و جای که در معرض آب نباشد مورد استفاده قرار می گیرد مهمترین مزیت آن عدم وجود بوی نامطبوع و عدم اشتعال و خشک شدن سریع و حل و رقیق شدن با آب می باشد و مهمترین معایب ان آب گریز نبودن آن می باشد به این صورت که اگر در معرض آب قرار بگیرد رطوبت آب را در خود جذب نموده و کم کم حالت چسبندگی خود را از دست می دهد.

کنیتکس اکرولیک :

این نوع کنیتکس هم برای داخل و هم برای خارج ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد مهمترین مزیت این نوع کنیتکس آب گریز بودن خشک شدن سریع عدم وجود بوی نامطبوع و عدم اشتعال می باشد. باید توجه داشت که کنیتکس را به کمک مخزن های پمپ باد و قیفهای مخصوص به دیوار یا سقف می پاشند. برای اینکه دانه های کنیتکس به اطراف (در و پنچره و چمن یا کف …) پاشیده نشود آنها را تا ۱۵متری محل کار با مشمع و … می پوشانند.

خواص ویژه کنیتکس روغنی  :

استفاده از مواد رنگ آمیزی در نمای خارجی همواره مد نظر متخصصان بوده و هست. موادی همچون انواع کنیتکس ، پلیتکس وغیره به لحاظ مقاومت در مقابل آب و باران ، سرعت و سهولت در اجرا و پایین بودن هزینه اجرا مورد توجه سازندگان ساختمان ها بوده ، در خدمت صنعت ساختمان و مهندسین قرار گرفته است .

کنیتکس روغنی برپایه رزینهای آلکیدی لانگ ۷۰ درصد کد AL166 تهیه شده است و فیلمی سخت و بادوام و مات ایجاد می کند . مقاوم در مقابل پوسته شدن و ترک خوردگی و شرایط جوی ( بارندگی ، تابش آفتاب و اشعه ماوراء بنفش ) می باشد . کنیتکس روغنی قابل شستشو است و به علت استفاده درصد بالایی از رزین ، دارای چسبندگی بسیار بالایی می باشد به طوری که بعد از خشک شدن کامل ، دانه های پرلایت به هیچ وجه از سطح جدا نمی گردد .

نوع دانه بندی براساس مواد پرلایت تعیین می شود و استحکام نهایی پس ازسه هفته حاصل می گردد .

این محصول به هیچ وجه با آب مخلوط نشده و فقط با حلالهای مخصوص خود قابل اجرا است . در انواع رنگها قابل اجرا می باشد .

مشخصات فنی انواع کنیتکس های روغنی جهت نماهای داخلی و خارجی ساختمان ها

*ترکیبات :* انواع رزینهای الکیدی ، اکسید تیتان ، الیاف های مصنوعی در گریدههای مختلف، پرلایت، حلالهای ویژه مخصوص ، بنتونیت ،اکسید زنگ ، بی کربنات کلسیم در مش های مختلف ، پودر تالک ، پودر میکا ، کبالت ، سرب ، کلسیم و …

مشخصات عمومی انواع کنیتکس های روغنی جهت نماهای داخلی و خارجی ساختمان ها

کنیتکس های روغنی پوشش و محافظ بسیار زیبایی برای خارج و داخل ساختمان ها می باشد . مقاومت و استحکام کنیتکس روغنی در مقابل عوامل جوی در  چندین سال گذشته کنیتکس روغنی را به عنوان پوشش و نمای مناسب ساختمان در اکثر کشورهای جهان معرفی نموده است. کنیتکس های روغنی به خاطر ترکیب شیمیایی مخصوص واتر پروف بوده و در مقابل عوامل جوی کاملا مقاوم می باشد همچنین کنیتکس های روغنی به علت سبکی و وزن مخصوص آن بر روی ساختمان بار کمتری وارد و برروی سیمان، چوب، آهن، آردواز، گچ، پنل های گچی، بتون، جدول های خیابان و غیره به رنگهای مختلف به راحتی قابل اجرا می باشد و ۸ ساعت پس از اسپری شدن خشک و استقامت نهایی آن پس از ۱ ماه حاصل می شود. قابل توجه است که هر کیلوگرم کنیتکس نوع سوپر ۵/۱ م.م، ممتاز ۳۰/۱ م.م و درجه یک ۱۵/۱ م.م را پوشش می دهد.

کنیتکس اکریلیک روغنی

مشخصات فنی انواع کنیتکس های اکریلیک روغنی جهت نماهای داخلی و خارجی  ساختمانها

*ترکیبات :* انواع رزین های اکریلیک، اکسید تیتان، الیاف های مصنوعی در گریدههای مختلف، پرلایت، آب شرب، بنتونیت، اکسید زنگ، بی کربنات کلسیم درمش های مختلف، پودر تالک، پودر میکا، فرمالین، آمونیاک، ضد رویه، ضد قارچ، ضد کپک، ضد یخ و غیره . . .

مشخصات عمومی انواع کنیتکس های اکریلیک روغنی جهت نماهای داخلی و  خارجی ساختمان ها

کنیتکس های اکریلیک روغنی پوشش و محافظ بسیار زیبائی برای خارج و داخل ساختمان ها می باشد مقاومت و استحکام کنیتکس اکریلیک در مقابل عوامل جوی طی چندین سال گذشته کنیتکس اکریلیک روغنی را به عنوان پوشش و نمای مناسب ساختمان در اکثر کشورهای جهان معرفی نموده است. کنیتکس های اکریلیک روغنی به خاطر ترکیب شیمیائی مخصوص آن واترپروف بوده و در مقابل عوامل جوی کاملاً مقاوم می باشد همچنین کنیتکس های اکریلیک به علت سبکی و وزن مخصوص آن بر روی ساختمان بار کمتری وارد و بر روی سیمان، چوب، آهن، آردواز، ینلهای گچی، جداول خیابان، سازه های یونولیتی، بتون و غیره به رنگ های مختلف براحتی قابل اجرا می باشد و ۸ ساعت تا ۱۵ ساعت پس از اسپری شدن خشک و استقامت نهایی آن پس از ۱ ماه حاصل می شود.

کنیتکس اکریلیک آبتیک

کنیتکس اکریلیک آبتیک یک پوشش طرح دار است که نمای بسیار زیبایی را به ساختمان می بخشد. این محصول از بهترین مواد اولیه و بر پایه رزین اکریلیک آب پایه تولید می شود که پس از اعمال بر روی سطح فیلمی یک دست و بسیار مقاوم ایجاد می نماید. ضخامت تقریبی فیلم نهایی حدود ۵/۰ میلیمتر است که که از پوشش های معمول بیشتر است و این مساله باعث پوشاندن ترک ها و نقائص موجود در نمای ساختمان می گردد.

این محصول به خوبی بر روی سیمان، بتون و سطوح دیگر اجرا می شود. انعطاف پذیری و چسبندگی به سطح بسیار خوب لایه اجرا شده کنیتکس در مقایسه با پوشش های دیگر، امکان پوسته پوسته شدن سطح را در اثر بارندگی، عوامل جوی و تابش اشعه آفتاب تا حد بسیار زیادی کاهش می دهد.

از ویژگی های کنیتکس اکریلیک آبتیک می توان به موارد زیر اشاره کرد:

* * ۱۰۰% قابل شستشو

* * سرعت خشک شدن بالا

* * سهولت اجراء

* * قدرت پوشش بسیار عالی

* * جلوه شکیل مات با اندک انعکاس نور

* * سازگار با محیط زیست

* * بدون بوی نامطبوع

* * قابلیت انعطاف با خاصیت پرکردن و باز نشدن ترک های مویین

* عدم نیاز به رنگ نما* ( کنیتکس آکریلیک آبتیک لایه نهایی نما است که درصورت استفاده از آن نیازی به استفاده از رنگ نما نیست.)

* همچنین این محصول باگذشت زمان و در اثر عوامل جوی تا چندین سال به هیچ وجه دچار ورآمدن یا پوسته پوسته شدن یا ترک خوردگی نشده و بر خلاف سایر رنگ ها در اثر تابش اشعه ماوراء بنفش خورشید به حالت گچی در نخواهد آمد.

* پوشش دادن ترک ها و نقائص موجود در سطح*( کنیتکس آکریلیک آبتیک با توجه به وجود دانه های پرلیت و ایجاد طرح در نما و همچنین قابلیت انعطاف بسیار بالا، پوشش یکنواخت طرح داری را بر روی نما ایجاد می کند که به خوبی ترک ها، سوراخ ها و عیوب سطحی موجود را بر روی سطح می پوشاند.)

* زیبایی سطح: ( تنوع کنیتکس آکریلیک آبتیک در انواع دانه ریز، دانه متوسط ودانه درشت این امکان را ایجاد نموده است تا کارفرما بتواند با انتخاب دانه مورد نظر خود، از وجود نمایی زیبا بر سطح خارجی ساختمان خود اطمینان حاصل نماید.)

* عدم جذب رطوبت : (کنیتکس آکریلیک آبتیک از جذب رطوبت پایینی برخوردار است که این امر به عمر بیشتر نمای ساختمان و عدم ور آمدن نما چندین سال پس ازاجرای نمای ساختمان بسیار کمک می نماید.)

* خاصیت آکوستیک : (اجرای لایه کنیتکس آکریلیک آبتیک بر روی نما ساختمان تاحد قابل قبولی به سطح خاصیت آکوستیک می بخشد به طوریکه ارتعاشات صوتی موجود در فضای اطراف به میزان کمتری نسبت به سایر پوشش های خارجی نمای ساختمان به داخل ساختمان نفوذ کرده و فضایی با آلودگی صوتی کمتر و با سکوت بیشتر درداخل ساختمان ایجاد می کند.)

* عدم نیاز به گچ کاری : ( کنیتکس آکریلیک آبتیک به طور مستقیم بر روی سطح قابل اجرا بوده و نیازی به گچ کاری سطح نخواهد بود.)

* قابلیت شستشو : ( به دلیل استفاده از رزین های ۱۰۰% آکریلیک در ساخت کنیتکس آکریلیک آبتیک این محصول ۱۰۰% قابل شستشو بوده و در صورت ایجاد هر گونه آلودگی شدید غیر قابل رفع با نزولات جوی به راحتی می توان با شستشو حتی بافشار بسیار بالای آب، به شرط اینکه فشار آب به سطح زیرین صدمه نزند نسبت به رفع آلودگی از سطح اقدام نمود. )

* کنیتکس آکریلیک آبتیک نه تنها یک پوشش ضد آب : است بلکه دارای ویژگی هایبسیار خوب دیگری نیز می باشد. این پوشش یک عایق بسیار خوب، یک پوشش بسیارخوب تاخیر اندازنده در مقابل آتش، یک پوشش خوب به عنوان عایق صوت و یک پوشش بسیار خوب برای پوشاندن ترک های نمای ساختمان می باشد.

کنیتکس آکریلیک آبتیک در سه طرح موجود می باشد

*کنیتکس آکریلیک آبتیک با دانه های ریز*

یک پوشش مناسب برای داخل یا نمای خارج ساختمان با دانه های پرلیت ریز که سطح کار بسیار زیبایی را ایجاد می کند.

*کنیتکس آکریلیک آبتیک با دانه های متوسط*

یک پوشش بسیار مناسب برای استفاده در بسیاری از سطوح خارجی ساختمان با دانه های پرلیت متوسط و مقاومت بسیار عالی در برابر شرایط جوی همچنین یک پوشش محافظ در برابر آب و آلودگی صوتی و پوششی که جلوه بسیار زیبایی به سطح خواهد بخشید.

*کنیتکس آکریلیک آبتیک با دانه های درشت*

یک پوشش مناسب برای سطوحی با عیوب ظاهری بالا. دانه های پرلیت درشت موجود در این محصول این قابلیت را ایجاد می کند تا این محصول بتواند عیوب ظاهری ونقائص موجود در سطح را به خوبی بپوشاند.

اطلاعات فنی کنیتکس اکریلیک آبتیک

کنیتکس جهت رنگ آمیزی نما

میزان مواد آلی فرار کمتر از ۱۸gr/lit

پوشش تر ۱۲m2/lit

پوشش تئوری ۴m2/lit

براقیت تحت زاویه ۶۰ درجه: ۸ درصد

وزن مخصوص: ۱٫۵۱gr/cm3

فام: سفید

زمان خشک شدن: حداکثر ۱۲۰ دقیقه

نقطه اشتعال: ندارد

رقیق کننده: آب

کنیتکس آبتیک با اسپری قابلیت اجرا دارد.

کنیتکس حلال آب

*ترکیبات :* انواع رزینهای کو پلیمر، اکسید تیتان، الیاف های مصنوعی در

گریدهای مختلف، آب، بی کربنات کلسیم در مش های بالا، پرلایت، فرمالین،

آمونیاک ضد رویه، ضد قارچ و. . .

*مشخصات عمومی :* کنیتکس حلال آب بعنوان نمای داخلی ساختمان جهت حفاظت وزیبایی و بعنوان آخرین پوشش بکار می رود که به صورت خمیر دانه دار و بوسیله کمپرسور و پیستوله مخصوص بر روی نمای داخلی ساختمان افشانده می شود و قادراست سوراخها و ترکهایی را که بر اثر انقباض و انبساط بوجود می آید پرکرده ونواقص ساختمان را پنهان کند. کنیتکس های حلال آب ۶ ساعت پس از افشاندن درتماس خشک به نظر می رسد ولی استحکام نهایی پس از یک هفته حاصل می شود. کنیتکس حلال آب مانند کنیتکس اصل و اکرولیک بر روی هر چیزی که ثبات فیزیکی داشته باشد قابل اجرا است.

دوام:

دوام نمای کنیتکس بسیار بالا می باشد .

تنوع طرح:

نمای انواع کنیتکس برای داشتن طرح خاص وانحصاری از قاعده ای پیروی نمی کند ولی دارای طرحهای متفاوت و زیبایی می باشد.

سرعت اجرا:

سرعت اجرای این نما بدلیل سادگی آن بالا بوده و کار سریع انجام می شود.

وزن:

وزن نمای کنیتکس پایین است

تنوع رنگ:

تنوع رنگ در نمای کنیتکس بدلیل اینکه از تکنولوژی خاصی پیروی نمی کند و طرزتهیه آن بسیار آسان می باشد بالاست وازاین جهت می توان از رنگ بندی آن استفاده بهینه نمود.

کنیتکس و رنگ نما

کنیتکس نیز نمای داخلی و خارجی ساختمان استفاده می‌شود. این محصول ترکیبیاز کربنات کلسیم ، پیگمنت‌های AntiUV ، رزین آکریلیک ، تالک ، روان کننده‌ها و افزودنی‌های دیگر می‌باشد.

این محصول با وزن بسیار کم و خاصیت ضد آب ، قابلیت انعطاف پذیری زیادی داشته و با تنوع رنگ و سادگی خاص خود دربسیاری از پروژه‌های ساختمانی مورد استفاده قرا گرفته است.

یکی از علل عمده گرایش مصرف کنندگان در سالهای اخیر به این محصول ، قیمت پائین آن نسبت به دیگر محصولات مشابه بوده که از روزهای آغازین تولید و عرضه آن به بازارمصرف باعث گردید تا بطور چشمگیری مورد توجه عموم قرار گرفت تا زیبنده پروژه‌های کوچک و بزرگ ساختمانی باشد. رنگهای شاد ، زنده و ساده کنیتکس آنرا از محصولات دیگر متمایز ساخته است.

آماده سازی سطح جهت کنیتکس

سطح زیر کار باید عاری از هرگونه آلودگی، گرد و غبار، رطوبت و سفیدک باشد.

قسمت های پوسته شده را باید با روش های مکانیکی و یا استفاده از واترجت لایه برداری کرد.

جهت اعمال بر روی سطوح سیمانی و بتونی تازه باید حداقل ۲۰روز از زمان اجرا گذشته باشد. این محصول به علت دارا بودن دانه بندی نیاز چندانی به زیرسازی ندارد.

دور از دسترس اطفال نگهداری شود. در صورت‌ تماس با چشم با آب فراوان شستشوداده شود. در هنگام اسپری از استنشاق گرد رنگ خودداری گردد.‌ وسایل رنگ‌امیزی پس از کار با آب شستشو شود. از یخ‌ زدگی رنگ و نگهداری در آن در دمای بالاتر از ۴۰ درجه سانتی‌گراد خودداری شود.

تهیه و تنظیم : سایت نقاشی ساختمان

 

انواع رنگ نما ساختمان - نقاشی ساختمان محمدیexterior house painting in tehran and karaj

انواع رنگ نما ساختمان – نقاشی ساختمان محمدیexterior house painting in tehran and karaj

لیست قیمت نقاشی ساختمان